Black lives matter

George Floyd 14 oktober 1973 – 25 mei 2020

Hij werd door politiegeweld vermoord. Hier stroomt dan ineens de Dam vol. Spontaan protest tegen discriminatie. Tegen wat nu weer in de VS gebeurde. Mensen, jong en oud, die meteen de straat opgaan. Het was indrukwekkend. Ook die demonstraties in vele steden de dagen er na. Wat eigenlijk niet mag (zo massaal in coronatijd), moet soms. Als gerechtigheid in het geding is. Als zinloos geweld mensen slachtoffer maakt. Dan pik je het niet; nooit. Nu was het weer de VS. Maar het kwaad zit overal.

Laat er bij de anderhalve meter van vandaag geen centimeter grens zijn voor de schreeuw om gerechtigheid. Dat denk ik, maar ik ben een simpele ziel. Wel met een hart dat nog klopt. Schoot er ergens een burgermeester tekort? Laat ze op radio en tv daarover maar lekker doormekkeren. Ik vind het geweldig dat zij daar was. Kwetsbaar, warm en betrokken.

Mens, zoals (ja toch?) jij en ik.

Job Dienske

Banksy op Twitter over Black lives matter

Banksy op Twitter over Black lives matter