Brief van Amnesty International

Neem na de viering een Amnesty brief mee

Guantánamo Bay mogen verlaten, maar waarheen?

Je kunt na de kerkdienst een brief meenemen gericht aan Stef Blok, de minister van Buitenlandse Zaken.

Toffiq al-Bihani uit Jemen is in 2003 door de CIA naar de Amerikaanse militaire gevangenis Guantánamo Bay op Cuba gebracht. Hij is nooit ergens van beschuldigd. In 2010 kreeg hij toestemming de gevangenis te verlaten, mits een ander land hem zou opnemen. Dat is tot op heden niet gebeurd. Toffiq al-Bihani zit al zestien jaar vast zonder aanklacht. De regering Trump lijkt zich niet in te spannen om landen bereid te vinden om mensen zoals al-Bihani op te nemen. Vaak kunnen ze niet terug naar hun eigen land omdat ze daar voor hun leven moeten vrezen. Veel landen binnen de EU, zoals Duitsland, Frankrijk en Italië, namen eerder al gevangenen uit Guantánamo Bay op. Nederland tot op heden nog niet. Schrijf vóór 1 april 2019 een brief aan minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken. Vraag hem Toffiq al-Bihani op te nemen, zodat hij in Nederland een normaal leven kan opbouwen.

Amnesty International Uithoorn De Kwakel
amnestyuithoorn.nl